Građani u borbi protiv korupcije – Antikorupcijsko savetovalište - Bečej
Transparentnost – Srbija i Bečejsko udruženje mladih
organizuju konferenciju za štampu:
Građani u borbi protiv korupcije – Antikorupcijsko savetovalište
u utorak, 17. marta 2015. sa početkom u 10.00 časova, u Bečeju, u prostorijama Opšteg udruženja preduzetnika Bečej, Zoltana Čuke 4
Dnevni red:
10.00 – 10.10 Uvodno obraćanje
• Aleksandar Đekić, predsednik, Bum Bečej
10.10 – 10.20 Građani u borbi protiv korupcije –
• Nemanja Nenadić, programski direktor Transparentnost - Srbija
10.20 – 10.30 Predstavljanje rada Antikorupcijskog savetovališta –
• Rade Đurić, saradnik Transparentnost - Srbija
10.30 - 10. 35 Dosadašnja iskustva i budući koraci –
• Kristina Glavardanov, predsednica NO Bum Bečej
10.33 – 11.00 Pitanja i odgovori
O temama konferencije: Jedan od razloga zbog kojeg borba protiv korupcije ne daje za sada pune rezultate jeste činjenica da mnogi građani koji se sa ovom pojavom suočavaju ne poznaju u dovoljnoj meri pravne mogućnosti koje im stoje na raspolaganju u takvim slučajevima, ili pak nemaju dovoljno poverenja u rad institucija koje bi te probleme trebalo da rešavaju.
Transparentnost-Srbija (deo međunarodne mreže Transparency International), kao organizacija koja je posvećena kreiranju i sprovođenju uspešne antikorupcijske politike u Srbiji, u želji da doprinese povećanju učešća građana u borbi protiv korupcije, od 2006. godine u okviru rada Antikorupcijskog savetovališta pruža pomoć građanima koji se osećaju kao žrtve korupcije ili koji su za koruptivno ponašanje saznali na drugi način i žele da se ono spreči ili mehanizmi korupcije razotrkiju.
Ovom prilikom ćemo najaviti kako će Savetovalište funkcionisati tokom 2015. i 2016. godine. Istovremeno, predstavićemo i podatke o problemima sa kojima su se građani koji su nam se obraćali, najčeće susretali do sada.
Konferencija se organizuje u okviru projekata: „Antikorupcijsko savetovalište (ALAC)“ koji sprovodi Transparentnost Srbija u partnerstvu sa organizacijama Bečejsko udruženje mladih - BUM Bečej i Centrom za društvene inovacije – NIIT Niš zahvaljujući podršci Delegacije Evropske Unije u Republici Srbiji.